Moją perspektywą – zawód

Projekt trzyletni (2017  – 2020)  realizowany w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego.

Działanie 8.6  

Obejmuje zawody: elektromechanik pojazdów samochodowych i blacharz samochodowy.

W projekcie uczestniczyło15 elektromechaników i 15 blacharzy samochodowych i trzech nauczycieli pracowni kształcenia praktycznego.

Uczniowie objęci byli doradztwem zawodowym grupowym i indywidualnym, warsztatami z poszukiwania pracy i dwoma wyjazdami studyjnymi: na targi samochodowe i do zakładu produkującego pojazdy. Wszyscy odbli miesięczną praktykę w zakładach pracy.

Elektromechanicy pojazdów samochodowych odbyli kurs przygotowujący doi egzaminu państwowego na uprawnienia energetyczne do 1kV.

Blacharze samochodowi kurs lakiernika samochodowego z egzaminem sprawdzającym Izby Rzemiosł.

Trzech nauczycieli nabyło uprawnienia spawalnicze TIG 141 – 1, 2, i 3, wykonywanie spoin pachwinowych, czołowych i czołowych rur.

Stanowiska Pracowni Kształcenia Praktycznego zostały doposażone w:

Stanowisko do naprawy elementów nadwozi (blacharz samochodowy) – w spawarki MIG/MAG z opcją lutospawania, ramę naprawczą, oporową zgrzewarkę punktowo kleszczową, zestaw do napraw tworzyw sztucznych metodą spawania gorącym powietrzem, pistolet pneumatyczny do nanoszenia powłok lakierniczych, pistolet pneumatyczny do nanoszenia szpachlówek i podkładów, polerkę, dziurkarko – osadzarkę i udarowy klucz pneumatyczny.

Stanowisko do zabezpieczeń antykorozyjnych (blacharz samochodowy) – pistolet pneumatyczny
do konserwacji podwozia i profili zamkniętych, szlifierka kątowo – pneumatycznea.

Na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie opublikowano informaję i film opisujący ten projekt realizowany dla szkół w Koszalinie

link filmu

Link do strony

 

Przewiń do góry
Skip to content