Zajęcia hybrydowe

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, koleżanki i koledzy Nauczyciele,

w związku z wprowadzeniem 10 października 2020 r. czerwonej strefy na terenie miasta Koszalina oraz koniecznością zapewnienia jak najbardziej bezpiecznych warunków nauki, na mój wniosek, za zgodą Prezydenta Miasta Koszalina oraz po pozytywnym zaopiniowaniu przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, od dnia 13 października 2020 r. zajęcia w Zespole Szkół nr 10 odbywać się będą w formule mieszanej, tzw. hybrydowej.

Oddziały zostały podzielone na dwie grupy, z których jedna będzie miała organizowane kształcenie na odległość, druga będzie uczestniczyła w zajęciach w normalnym trybie. Zmiany grup (o ile tryb pracy przedłuży się) odbywać się będą w cyklu tygodniowym, o czym będziemy przypominać.

W dniach 13-16 października 2020 r. (14 października zajęcia nie odbywają się z okazji Dnia Edukacji Narodowej) praca na odległość będzie oparta na materiałach przygotowanych przez nauczycieli i umieszczonych na platformie MS Teams w kanałach oddziałów. Na bieżąco będę informował o ewentualnych zmianach lub dodatkowych ustaleniach.

Nauczycieli uczących w klasach pozostających w kształceniu na odległość zobowiązuję do przygotowania materiałów dydaktycznych z danego przedmiotu i umieszczenia ich na właściwych kanałach MS Teams.

Proszę wszystkich uczniów o poważne potraktowanie wybranej metody pracy, która z założenia ma poprawić bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły w okresie zwiększonych zachorowań na Covid-19. Od Waszej postawy w dużej mierze zależy również jakość kształcenia. Proszę, żebyście na bieżąco odczytywali kierowane do Was informacje, logowali się na platformie MS Teams w celu pobrania materiałów, w późniejszym czasie – w celu uczestniczenia w lekcjach online.

Uczniów, którzy będą odbywać zajęcia stacjonarnie proszę o stosowanie się do zasad obowiązujących na terenie szkoły w związku z trwającą pandemią: częste mycie i dezynfekowanie rąk, zasłanianie ust i nosa, nie gromadzenia się w większych grupach.

Zdaję sobie sprawę z trudności, jakie mogą pojawić się w związku z zajęciami w zaproponowanej formie. Mam nadzieję, że przy dobrej woli każdej ze stron poradzimy sobie z kłopotami dla dobra uczniów i wszystkich pracowników Zespołu Szkół nr 10.

Podział oddziałów w okresie 13-16 października 2020 r.:

Zajęcia stacjonarneKształcenie na odległość
1 BA2 B4
1 BE2 A5
1 TM2 B5
1 TS2 C5
2 DG2 DP
2 FG2 FP
2 GG2 GP
2 C43 BA
4 TA3 BE
4 TB3 TM
4 TC3 TS

Zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem i zastępstwami na dany dzień.

Dyrektor ZS nr 10
Tomasz Lampkowski

Przewiń do góry
Skip to content