Biblioteka

Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty, zapraszający każdego w progi. Wejdź gościu i stań się przyjacielem.Jan Wiktor

Witamy na stronie szkolnej biblioteki

Biblioteka  to miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy w księgozbiorze ponad 18.000 książek. Większość stanowią podręczniki i lektury. Nie brakuje również beletrystyki. Jesteśmy wyposażeni w duża czytelnię oraz w cztery stanowiska komputerowe. Czytelnikiem może zostać każdy uczeń, jego rodzic, oraz pracownicy szkoły. Aby korzystać ze zbiorów, wystarczy wyrobić u bibliotekarza kartę biblioteczną i zapoznać się z regulaminem biblioteki.

Kontakt

poniedziałek 7:00 – 15:30
wtorek 7:00 – 15:00
środa 7:00 – 15:00
czwartek 7:00 – 15:00
piątek 7:00 – 14:30

biblioteka@samochodowka.koszalin.plBiblioteka szkoły, to nie tylko jeden z największych w Koszalinie księgozbiorów poświęconych motoryzacji oraz naprawie i obsłudze samochodów, ale i centrum multimedialne ze stanowiskami komputerowymi dla uczniów, z dostępem do internetu. Wypożyczanie książek odbywa się poprzez elektroniczny system obsługujący kody kreskowe na kartach uczniów i naklejone na książki.

Pracownikami biblioteki są: mgr Joanna Cyparska – jednocześnie opiekunka szkolnego koła PCK oraz Samorządu Szkolnego oraz mgr Katarzyna Czubatka – nauczycielka języka polskiego oraz koordynatorka projektów unijnych.

Biblioteka to także centrum kulturalne szkoły. Uczniowie korzystają w czytelni z prasy codziennej i fachowej, mogą przygotować materiały do swoich prac i projektów, wziąć udział w okolicznościowych imprezach i konkursach.

Migawki z imprezy „Czytamy noblistów”

Biblioteka Omnibus

Pamiątkowa tablica konkursu „Omnibus” na najwszechstronniejszego ucznia szkoły, który nieprzerwanie był prowadzony przez ponad 10 lat, z inicjatywy M. Krajewskiej i B. Witka.


W ramach rozwoju czytelnictwa ZS nr 10 zorganizował akcję „Nakręć się na czytanie”. 18 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły przez kilka godzin czytali teksty ulubionych autorów.  Liczna publiczność miała okazję wysłuchać zarówno dzieł naszych wieszczów jak i teksty współczesnych pisarzy. Pięknemu czytaniu towarzyszyła odpowiednia oprawa muzyczna podkreślająca emocje  płynące z kart książek. Zaangażowanie w akcję naszych  uczniów  udowadnia, że czytanie, w świecie cywilizacji obrazkowej, nadal jest popularne!


Przewiń do góry
Skip to content