Samochodówka stawia na rozwój nauczycieli

„Lepszy nauczyciel – lepsza szkoła” to tytuł kolejnego projektu realizowanego w naszej szkole w ramach programu Erasmus plus. Projekt stworzony został z myślą o rozwoju nauczycieli i ma na celu podniesienie ich umiejętności w zakresie posługiwania się  językami obcymi, poszerzenie wiedzy na temat niemieckiego systemu edukacji, wiedzy metodycznej oraz psychologiczno-pedagogicznej.

fot.: „Niemiecki system edukacji” – cykl wykładów prowadzonych w języku angielskim przez tutora z Berlink.

W dniach 12-17.02.2017 dyrektor naczelny Samochodówki Tomasz Lampkowski, wicedyrektor Bogdan Witek, Agnieszka Satro i Izabela Nowakowska – koordynatorki projektu i nauczycielki języków obcych, uczestniczyli w pierwszym szkoleniu projektowym w Berlinie. Wzięli oni udział w szeregu spotkań i seminariów w szkołach i instytucjach edukacyjnych oraz pozarządowych.

 

Nasi nauczyciele zdobyli wiedzę na temat niemieckiego i berlińskiego systemu edukacji, nowoczesnych metod nauczania, przyjrzeli się przykładom dobrych praktyk oraz berlińskim inicjatywom mającym na celu zapobieganie przedwczesnemu porzucaniu nauki przez uczniów.

 

Spotkanie w szkole Ernst-Reuter-Schule zaowocowało propozycją nawiązania współpracy i wymiany uczniowskiej między naszymi szkołami złożoną przez dyrekcję tejże szkoły.

 

Nauczyciele wrócili z wizyty bardzo zadowoleni i pełni pomysłów związanych z dalszym rozwojem Samochodówki.

fot.: Jednym z elementów projektu było poznanie kulturowe odwiedzanego kraju. W wolnej chwili uczestnicy zwiedzili niedaleki Poczdam i jego wspaniałe zabytki.

 

Przewiń do góry
Skip to content