Procesy chemiczne na Wydziale Mechanicznym PK

Dnia 30 października i 13 listopada 2019 uczniowie Zespołu Szkół nr 10 w Koszalinie byli na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej na zajęciach z zakresu materiałoznawstwa., w trakcie których mogli się zapoznać m.in. z elementami poddanymi różnego rodzaju korozji chemicznej oraz elektrochemicznej, jak i z zabezpieczeniami korozyjnymi części maszyn. Uczniowie przeprowadzili także procesy polerowania chemicznego elementów miedzianych oraz polerowanie elektrochemiczne stali odpornych na korozję.

Była również możliwość zapoznania się ze stanowiskami badawczymi, które powstały w ramach projektu NCN OPUS 11 2016/21/B/ST8/01952 pt.: „Opracowanie modeli nowych porowatych powłok powstałych na tytanie z wykorzystaniem plazmowego utleniania elektrochemicznego w elektrolitach zawierających kwas fosforowy oraz azotany wapnia, magnezu, miedzi i cynku”.

Reasumując wyjście dydaktyczne na Politechnikę Koszalińską spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i są planowane kolejne zajęcia dydaktyczne.

Przewiń do góry
Skip to content