Matura 2020

Drodzy absolwenci!

W poniedziałek przystąpicie do pierwszego pisemnego egzaminu maturalnego, w kolejnych dniach do następnych. Niektórzy  z Was są pełni obaw wynikających z zaskakującej rzeczywistości, w której przyszło nam żyć, uczyć się i pracować. Rzeczywistości, która dla Was i dla nas jest nowa i niepewna. Nie wiemy co się wydarzy, nie wiemy z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Mamy nadzieję, że żadne szczególne sytuacje się nie przydarzą, ale czy tak będzie zależy zarówno od nas, jak i od Was.

Przygotowaliśmy szkołę na przeprowadzenie egzaminów według odgórnych zaleceń, własnego rozsądku i poczucia odpowiedzialności za siebie i innych. Jesteśmy przygotowani na przeprowadzenie egzaminów, ale również nam nie brak obaw związanych z nadchodzącymi dniami.

W związku z tym proszę Was o stosowanie się do zaleceń pracowników szkoły,  zachowywanie dystansu, stosowanie procedur, stosowanie się do regulacji dotyczących wejścia do szkoły i poruszania się w niej. Unikajcie zgromadzeń, zarówno na terenie szkoły jak i w jej okolicach.

Miarą dorosłości jest odpowiedzialność przede wszystkim za innych. Mam nadzieję, że uda nam się przeżyć nadchodzące dni bez niepotrzebnych emocji i przykrych niespodzianek.

Nie narażajcie nas wszystkich, jeśli zaobserwowaliście u siebie niepokojące objawy mogące świadczyć o zakażeniu, zrezygnujcie z egzaminu, jeżeli przebywacie w kwarantannie lub mieszkacie z kimś, kto w kwarantannie przebywa. Wiem, że może to wpłynąć na Wasze plany, ale zrozumcie – dla nas może to wpłynąć na życie.

Życzę wszystkim przystępującym do egzaminu maturalnego połamania piór, świetnych wyników i związanej z nimi realizacji planów, zarówno prywatnych, jak i zawodowych. I zdrowia.

Tomasz Lampkowski
Dyrektor Zespołu Szkół nr 10
im. B. Chrobrego w Koszalinie

Przewiń do góry
Skip to content