Wystąpienie dyrektora do Absolwentów Technikum Samochodowego i Mechanicznego

Drodzy Absolwenci, rodzice, koleżanki i koledzy nauczyciele,

szczególne czasy, w których przyszło nam wspólnie zmagać się z ograniczeniami, zarówno w obszarze życia codziennego, jak i działalności dydaktycznej, wymuszają na nas wszystkich niespotykane do tej pory działania. Nauczanie przeniesione do sieci, decyzje podejmowane online, przekazanie  dokumentów, w tym świadectw ukończenia szkoły, przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności, ograniczona możliwość spotkań osobistych, budują obraz nowej – epidemicznej – rzeczywistości. Wszystkim tym zmianom towarzyszy nam ogromna obawa związana z niepewną przyszłością, pytaniami o realizację planów, zwłaszcza
w odniesieniu do z egzaminów maturalnych oraz potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Dziś, po wystąpieniu Ministra Edukacji Narodowej wiemy, że zajęcia w formie tradycyjnej nie rozpoczną się do 24 maja 2020 r., egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca 2020 r. egzaminem z języka polskiego i potrwają do 29 czerwca 2020 r. (bez części ustnej),
w egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie dotychczasowe terminy zostały zachowane (od 22 czerwca 2020 r.). Podanie tych terminów pozwala absolwentom na nowo planować swoją przyszłość. Mam nadzieję, że nie zaistnieją żadne szczególne warunki wymuszające zmianę podanych terminów. Zapewniam, że szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu egzaminów w naszej szkole udostępnimy tak, by dotarły do każdej zainteresowanej osoby.

Nie było nam dane spotkać się na uroczystym spotkaniu kończącym rok szkolny 2019/2020 w klasach maturalnych. Nie było możliwości podsumowania dorobku wspólnie spędzonych lat, ostatni raz spotkać się z wychowawcami, nauczycielami i kierownictwem szkoły. Nie pożegnaliśmy się jak należy, zgodnie ze zwyczajem. Mamy jednak świadomość, że tak trzeba, takie są wymogi czasów, w których przyszło nam obecnie żyć. Może, jeśli warunki pozwolą, uda nam się zorganizować uroczyste spotkanie w późniejszym terminie. Jeśli tak się nie stanie, w imieniu swoim, kierownictwa szkoły, wychowawców, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi, dziękuję Wam – Absolwentom Samochodówki – za te wszystkie wspólne lata, za wybór Samochodówki jako Waszej szkoły. Z nami osiągnęliście pełnoletność, poznaliście koszaliński (i nie tylko) rynek motoryzacyjny, towarzyszyliśmy Wam podczas egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, jeździliśmy na wycieczki, zachęcaliśmy do pracy na rzecz społeczności uczniowskiej, do udziału w konkursach, olimpiadach zawodowych oraz zawodach sportowych. Mamy świadomość ogromnego wpływu na Wasze życie, decyzje, motywacje i plany. Razem zbudowaliśmy bagaż wspomnień, którym dziś nie możemy się podzielić.  Żywię nadzieję, że w pamięci zostaną Wam wyłącznie dobre wspomnienia, a do szkoły zawsze będziecie chętnie wracać, uczestnicząc w uroczystościach, rocznicach, wspierać jej działalność oraz promować ją na lokalnym rynku edukacyjnym.

Dziękuję wychowawcom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za wszystkie formy wsparcia uczniów w ciągu tych lat nauki, za zaangażowanie w działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą. Dziękuję za zrozumienie szczególnej roli szkoły przyciągającej uczniów z tak różnych środowisk, z tak różnymi oczekiwaniami i spojrzeniem na swoją przyszłość. Wasze zdanie, postawa, wsparcie i ciężka praca dziś zaowocowały. I będą owocować przez długie lata.

Z  życzeniami spotkania w bezpieczniejszych czasach, skutecznej realizacji planów oraz zdrowia,

Tomasz Lampkowski
Dyrektor  Zespołu Szkół nr 10 im. B. Chrobrego w Koszalinie

Koszalin, 24 kwietnia 2020 r.

foto: https://prestizkoszalin.pl/2018/04/praktyka-czyni-mistrzow/

Przewiń do góry
Skip to content