Koło Turystyczne TRAMP

Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTSM/PTTK „TRAMP” przy Zespole Szkół Samochodowych w Koszalinie zaczęło funkcjonować od września 1995 roku, pierwszym przewodniczącym został Marcin Szczygieł z klasy II blz, a opiekunem koła jest mgr Bogdan Fałek.

W 2010 roku, z okazji 15-lecia działalności koła, opiekun otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta i Złotą Odznakę Zarządu Głównego PTTK za krzewienie ruchu turystycznego wśród młodzieży.

W 2010 roku, z okazji 15-lecia działalności koła, opiekun otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta i Złotą Odznakę Zarządu Głównego PTTK za krzewienie ruchu turystycznego wśród młodzieży. Głównym celem działań koła jest propagowanie turystyki kwalifikowanej: pieszej, górskiej, kolarskiej i kajakowej, a także poznawanie walorów przyrodniczych, historycznych i krajoznawczych naszej Ojczyzny. Młodzież z różnych klas podczas imprez turystycznych integruje się z sobą, uczy się współpracy i wzajemnego wsparcia w trudnych sytuacjach. Wspólne wędrowanie rozpoczęliśmy od najbliższych okolic Koszalina: Góry Chełmskiej, rezerwatu archeologicznego Kamienne Kręgi i „Szlaku solnego”. Byliśmy już wielokrotnie w Karkonoszach, Górach Świętokrzyskich, Izerskich, Kaczawskich, Kamiennych, Wałbrzyskich, w Pieninach, Gorcach, w Beskidzie Śląskim, Żywieckim i Makowskim. Nie tylko przemierzmy szlaki piesze, ale także staramy się zwiedzać muzea, zamki, pałace, dwory i skanseny. W kajakach spłynęliśmy już Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim, Krutynią, Łużną Strugą, Szlakiem Wielkich Jezior i Drawą.

Zdobywamy odznaki turystyczne:

  • górskie
  • piesze
  • kajakowe
  • kolarskie
  • krajoznawcze

Współdziałamy także z oddziałami PTTK w Lubaniu Śląskim, Kielcach i Szczecinie. Braliśmy udział w Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży PTSM w Krakowie w 1996 roku, a także w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczo-Turystycznej w Nowym Sączu w 1997 roku. Corocznie odbywa się szkolny konkurs wiedzy turystycznej. Bierzemy udział w akcji Zdobywania Korony Gór Polski pod egidą czasopisma krajoznawczego „Poznaj Swój Kraj” oraz w konkursie „Moja Ojcowizna”. Spotykamy się także z ciekawymi ludźmi np. z Januszem Ziębą alpinistą i grotołazem, kierownikiem wyprawy do najgłębszej jaskini w Polsce, Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Koło funkcjonuje przy wydatnej pomocy dyrekcji i Rady Rodziców Zespołu Szkół Samochodowych.

Dokonania SKKT , „TRAMP” w latach 1995-2014

Rajdy górskie – 60 imprez
Spływy kajakowe – 12 imprez
Rajdy piesze regionalne – 29
Wycieczki szkolne – 23
Rajdy rowerowe – 36
Szkolne konkursy krajoznawcze – 19
Konkursy wojewódzkie – 7
Konkursy ogólnopolskie – 2
Opiekun SKKT „TRAMP”

Galerie zdjęć z wypraw:

Przewiń do góry
Skip to content