Staż w Hiszpanii w ramach projektu „Poznanie systemów kształcenia i doradztwa zawodowego w krajach Unii Europejskiej szansą podniesienia jakości pracy szkoły”

 

 

 

Zespół Szkół nr 10 w Koszalinie zrealizował kolejny projekt w ramach funduszy unijnych. Nosi on tytuł „Poznanie systemów kształcenia i doradztwa zawodowego w krajach Unii Europejskiej szansą podniesienia jakości pracy szkoły”. Finansowany jest  Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego  Kapitał Ludzki. W ramach tego projektu 16 nauczycieli odbyło tygodniowy staż w Hiszpanii. Językiem roboczym był język angielski. Przed wyjazdem uczestnicy projektu przeszli cykl szkoleń z zakresu doskonalenia języka angielskiego, systemu szkolnictwa w Hiszpanii oraz historii i dorobku kulturowego prowincji Salamanka i regionu Kastylia-Leon.

 

Salamanca - program kulturowy
Salamanka- Plaza Mayor

 

Podczas stażu uczestnicy wizytowali osiem instytucji oświatowych, zajmujących się kształceniem zawodowym. Odbyli spotkania z przedstawicielami kierownictwa placówek i nauczycielami, gdzie omawiali zagadnienia z zakresu edukacji i doradztwa zawodowego, poznali formy i metody stosowane w kształceniu zawodowym młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia w zawodach technicznych. W czasie pobytu w Salamance nauczyciele zdobyli wiedzę i nowe doświadczenia, które będą mogli w przyszłości wykorzystać w swojej pracy zawodowej. Nawiązane zostały też kontakty ze szkołami w Hiszpanii, które być może zaowocują wspólnymi działaniami z zakresu wymiany doświadczeń i współpracy młodzieży. Oprócz wizyt roboczych, nauczyciele realizowali program kulturowy. Zwiedzali piękne stare miasto, bogate w zabytki, budynki jednego z najstarszych uniwersytetów świata oraz muzea, w tym muzeum motoryzacji. Poniżej kilka zdjęć z pobytu w Salamance. Termin realizacji stażu: 25.05.2014 – 31.05.2014.

Autorami projektu są nauczyciele ZS nr10: Krzysztof Bielicki i Katarzyna Czubatka.

Koordynatorem projektu był Krzysztof Bielicki.

KL

 

 

 

projektUE

Przewiń do góry
Skip to content