Moją perspektywą – zawód


Projekt trzyletni (2017  – 2019)  realizowany jest w ramach

Regionalnego Programu Operacyjnego.

Działanie 8.6  

 

Obejmuje zawody: elektromechanik pojazdów samochodowych i blacharz samochodowy.

W projekcie uczestniczyć będzie 15 elektromechaników i 15 blacharzy samochodowych po 5 uczniów rocznie w każdym zawodzie i trzech nauczycieli pracowni kształcenia praktycznego.

Uczniowie objęci są doradztwem zawodowym grupowym i indywidualnym, warsztatami z poszukiwania pracy i dwoma wyjazdami studyjnymi: na targi samochodowe i do zakładu produkującego pojazdy. Wszyscy odbędą miesięczną praktykę w zakładach pracy.

Elektromechanicy pojazdów samochodowych odbędą kurs przygotowujący doi egzaminu państwowego na uprawnienia energetyczne do 1kV.

Blacharze samochodowi kurs lakiernika samochodowego z egzaminem sprawdzającym Izby Rzemiosł.

Trzech nauczycieli nabędzie uprawnienia spawalnicze TIG 141 – 1, 2, i 3, wykonywanie spoin pachwinowych, czołowych i czołowych rur.

Stanowiska Pracowni Kształcenia Praktycznego zostaną doposażone w:

Stanowisko do naprawy elementów nadwozi (blacharz samochodowy) – w spawarki MIG/MAG z opcją lutospawania, ramę naprawczą, oporową zgrzewarkę punktowo kleszczową, zestaw do napraw tworzyw sztucznych metodą spawania gorącym powietrzem, pistolet pneumatyczny do nanoszenia powłok lakierniczych, pistolet pneumatyczny do nanoszenia szpachlówek i podkładów, polerkę, dziurkarko – osadzarkę i udarowego klucza pneumatycznego.

Stanowisko do zabezpieczeń antykorozyjnych (blacharz samochodowy) – pistolet pneumatyczny
do konserwacji podwozia i profili zamkniętych, szlifierka kątowo – pneumatycznej o średnicy tarczy 125 mm

 

Przewiń do góry
Skip to content