Zakończenie zajęć w roku szkolnym 2019/2020

Drodzy uczniowie,

26 czerwca 2020 r. jest dniem zakończenia zajęć w roku szkolnym 2019/2020. Nie możemy, jak każdego roku, spotkać się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego z wiadomych wszystkim powodów – stan zagrożenie epidemicznego nie zmniejsza się.

Większość z Was ciężko pracowała w tym roku, osiągając sukcesy – te mniejsze i te większe. Praca na rzecz klasy i szkoły, udział w zawodach, konkursach, olimpiadach, uczestnictwo w realizowanych w ramach projektów unijnych kursach i szkoleniach, to tylko niektóre z Waszych aktywności. Przystępowaliście również do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, zdobywając podstawowe kwalifikacje związane z kierunkiem kształcenia.

Przez ostatnie 3 miesiące pracowaliśmy w trybie zdalnym. Zarówno Wy – uczniowie, jak i my – nauczyciele, musieliśmy nauczyć się pracować w nowej rzeczywistości. Mam nadzieję, że szybki wybór jednolitego narzędzia do pracy online przyczynił się do właściwego ukierunkowania pracy.

Uczniowie klas III Branżowej Szkoły I stopnia nr 5 kończą szkołę. Po trzech latach nauki opuszczacie mury koszalińskiej Samochodówki. Od teraz jesteście naszymi absolwentami, u których – mam nadzieję – znajdziemy wsparcie w promowaniu szkoły i jej osiągnięć. Dziękuję wychowawcom i nauczycielom, dziękuję pracownikom administracji i obsługi. Wasz wspólny wysiłek procentuje sukcesem uczniów.

Podsumowaniem Waszej pracy są przygotowane świadectwa promocyjne bądź ukończenia szkoły. Chcemy Wam przekazać świadectwa osobiście, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Proszę Was, byście przychodząc do szkoły zachowywali bezpieczny dystans, dezynfekowali ręce, zakrywali usta i nos, stosowali się do poleceń pracowników szkoły.

Świadectwa będziemy wydawać zgodnie z przedstawionym wykazem. Szczegółowe informacje uzyskacie od wychowawców.

Życzę Wam odpoczynku, udanych – na ile się da – wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły. Pamiętajcie, by czas wypoczynku wykorzystać mądrze i przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Tomasz Lampkowski

Przewiń do góry
Skip to content